Firmamız KARVA Termoform Plastik Soğutma ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti 2014 yılında kurulmuş olup ESKİŞEHİR Organize Sanayi Bölgesi'nde 10.000m2  alanda kurulu merkez fabrikamız ve KAYSERİ Organize Sanayi Bölgesinde 5000m2 alanda kurulu tesislerimizde faaliyet götermektedir. Firmamız faaliyet konusu olarak üç farklı alanda üretim yapmaktadır.

Plastik Ekstrüzyon Levha Üretimi; KARVA, 0,5mm-6mm kalınlık, 2200mm genişliğinde istenilen boyda  PMMA&ABS, ASA&ABS, ABS, PMMA, HIPS, PS, GPPS&HIPS ve GPPS (Duşakabin Camı) Endüstriyel Levha üretimi yapmaktadır. Co-EX levha üretiminde çok katmanlı (2L,3L,4L,5L) üretim yapabilmektedir.

Termoform Parça Üretimi; KARVA, bünyesinde bulunan 12 adet CNC Plastik Vakum(Termoform) Makinası ve KUKA Robot Kesim hattı ile müşteriye özel termoform yöntemi ile şekillenebilen HIPS, ABS, Co-EX PMMA&ABS, PS parça üretimleri yapmaktadır. 

Tel ve Tel Ürünleri İmalatı ; Eskişehir tesislerimizde AYRAF TEL ÜRÜNLERİ olarak faaliyet gösteren firmamızda 40 yılı aşkın tecrübe ile başta ARÇELİK, VESTEL gibi kurumsal firmalara olmak Plastik Kaplı Tel Raf, Dondurucu Sepet ve kaplamalı tel ürünleri üretimi yapılmaktadır.

PLASTİK LEVHA ÜRETİMİ-EKSTRÜZYON

Firmamız bünyesinde bulunan Plastik Levha Co-Ex (çok karmanlı) hatları ile 0,5 mm – 6 mm kalınlık ve  2200mm ye kadar genişliklerinde istenen boyda çok katmanlı olarak ABS, PMMA&ABS, ASA&ABS, HIPS, PS,GPPS&HIPS,PMMA Endüstriyel Levha üretimi ve GPPS (Pleksi Duşakabin Camı)  üretimi yapılmaktadır.

Otomatik yükleme ve dozajlama sistemi ile müşteri talebi doğrultusunda %99 oranında renk hassasiyeti yakalanarak istenen renk üretim yapılabilmektedir. Kurutma sistemlerimiz ile ürün içerisindeki nem miktarı minimum seviyede tutulmaktadır. 

Ürünlerimizde kullanım alanlarına göre Uluslararası Standartlar doğrultusunda UV, antibakteriyel, antimikrobiyel, alev geciktirici polimer stabilizerler kullanılarak daha uzun ömürlü, çevreye ve sağlığa duyarlı ürünler üretmek öncelikli ilkemizdir.

 

 

 

PLASTİK VAKUM İŞLEMİ-THERMOFORM

Ekstürzyon yöntemi ile üretmiş olduğumuz Plastik Levhaların yine bünyemizde bulunan PLC kontrollü Otomatik Vakum (Termoform) Makinalarında ısıyla birlikte şekil için kalıp ve vakum teknolojisi yardımıyla nihai parça haline getirilmesidir.

Firmamız, müşteri talepleri doğrultusunda bünyesinde bulunan AR-GE biriminde istenen nihai parçaları resimlendirerek düşük maliyetlerle ilgili Aluminyum Vakum kalıplarını yaptırabilmektedir.  

Bünyemizde bulunan 12 adet termoform makinası ile ABS, ABS&PMMA, PMMA, HIPS ,HIPS&GPPS plastik levhalar şekillendirilebilir.